cesta

Na kole přes Afriku!

Image description

Fakta

  • Začátek: Tanger, Maroko
  • Cíl: Kapské Město, Jihoafrická Republika
  • Odjezd: 15.11.2017
  • Délka cesty: 17 000 Km

Plán cesty:

Maroko, Západní Sahara, Mauritánie, Senegal, Gambie, Guinea, Mali, Burkina Faso, Ghana, Togo, Benin, Nigérie, Kamerun, Gabon, Kongo, DR Kongo, Angolo, Namíbie, JAR.

Poděkování

Obrovské poděkování patří sponzorům uvedeným níže, kteří mi poskytli špičkový materiál k realizaci mé cesty.

clients clients clients clients clients clients

Bez podpory rodiny by to nešlo. Tímto jí chci upřímně poděkovat. Stejně tak mým přátelům, kteří mne i v těch nejobtížnějších chvílích podporují a pomáhají.

O Cestě

V roce 2016 jsem se ze svých rodných Prachatic 5. září vydal na svou první cyklovýpravu. V plánu bylo dojet až do Kapského Města v JAR. Přes Německo a Francii jsem došlapal španělské Barcelony, kde jsem se nalodil na trajekt směr Tanger. V Maroku jsem dojel do hlavního města Rabat, kde jsem si chtěl zařídit víza do Mauritánie a Senegalu a byl jsem donucen v tomto městě trávit víkend. Když jsem se jel v sobotu projet k oceánu, byl jsem přepaden a o kolo okraden. Tato situace mne donutila výpravu předčasně ukončit a vrátit se zpátky domů.

Avšak letos v listopadu se do Afriky vydám znovu. Tentokrát již nebudu začínat na Šumavě, ale nechám se i s kolem a vybavením na cestu dovést do Barcelony, kde se znovu nalodím na trajekt do Tangeru a podél západního pobřeží pojedu až do JAR. Tato cesta povede přes Západní Sahar do Mauritánie, kde bych rád nasedl na nejdelší nákladní vlak na světě, který vede z Nouadhibou k saharským povrchovým dolům na železnou rudu. Odtud má cesta povede do Dakaru, kde budu řešit většinu byrokracie spojené se získáním víz do dalších států, kterými budu projíždět. Jedná se o státy: Gambie, Guinea, Mali, Burkina Faso, Ghana, Togo, Benin, Nigérie, Kamerun, Gabon. V těchto státech chci navštívit několik národních parků a rád bych poznal styl života tamějších obyvatel. V Kongu chci navštívit Arthura Sniegona, který se zabývá ochranou slonů afrických a bojem proti pytlákům. Založil neziskovou organizaci Save Elephants. Dále má cesta povede na jih přes DR Kongo, Angolu, Namíbii až do JAR, kde bych měl v Kapském Městě své putování zakončit. Samozřejmě itinerář expedice se bude měnit za pohybu.

Image description

© Tadeáš Šíma 2016. All rights reserved.