Top
Image Alt

About Me

Ahoj! Jsem tada!

Narodil jsem se v roce 1992 v Prachaticích, kousek od Šumavy. O sedmnáct let později jsem vyrazil poprvé do světa a projezdil autostopem Evropu. Vystudoval jsem si obor Plánování a řízení krizových situací na ČVUT v Praze a mezitím stihl pár expedic do Asie. V Íránu slezl nejvyšší sopku Asie, Damávand a v Kyrgyzstánu objevoval pohoří Ťan-Šan. Následně jsem si pořídil kolo a přejel na něm Afriku podél západního pobřeží. O rok později jsem se vrátil do Konga pomoci chránit přírodu a montoval jsem fotopasti v džungli na pytláckých stezkách. 

Následně jsem přejel na kole Arabský poloostrov a stal se prvním Čechem, který na bicyklu přejel napříč Saudskou Arábii. Během cesty jsem založil charitativní projekt Pohled pro Adama. Na svých cestách fotografuju a hledám pocit svobody. Rád se vracím domu na jih Čech, kde mi u lesa stojí malý včelín a chalupa v Třešňovém Újezdci. V roce 2020 mi vyšla kniha Na kole přes Afriku, která byla nominována na cenu Hanzelky a Zikmunda o nejlepší cestopis roku. O svých cestách přednáším v kulturních sálech i ve školách.

d

Muj citat

WHAT READERS SAY ABOUT ME

See how I’ve helped others save money and plan trips of their lifetime

o

Aenean eget nulla sagittis justo cursus porta at vitae tellus. Cras suscipit interdum sapien, ut consectetur libero volutpat sit amet. Sed dictum efficitur neque vitae placerat. Fusce gravida ultricies metus non luctus, vestibulum vel.

- Laetitia C

o

Táda je hrdina. Jako fanoušci jsme nadšeně sledovali jeho dobrodružnou cestu, během které již na druhý pokus projel na bicyklu celou Afriku. Stejně tak jako jeho následný rozhovor s Martinem Veselovským v DVTV. To co tenhle kluk z Prachatic na jedné stopě dokázal je v porovnání s námi fantastické.

– Sara & Tom

o

Fusce ornare neque libero. Duis nec pellentesque tortor, ornare dignissim felis. Mauris et ipsum cursus, sodales leo vitae, varius eros. Curabitur in congue nibh.

— Adriana B